Ľudové misie v našej farnosti budú v dňoch 16. 6. 2018 - 24. 6. 2018

Byť kresťanom znamená byť pútnikom až do príchodu do Otcovho domu. (sv.Augustín)

Max Kašparů:

Božia láska sa líši od ľudskej okrem iného aj jedným písmenom. Ľudia často milujú ..., Boh miluje .

Niekto hovorí: zvyk je železná košeľa.Ja pridávam: zlozvyk oceľová.

Pokiaľ ukazuješ ukazovákom na niekoho, pamätaj že prostredník, prstenník a malíček ukazujú na teba.

otázka z diskusie: Dá sa veriť v Boha a neuznávať Cirkev? Niečo ako: som veriaci, ale do kostola nechodím.

No tak, podívejte se, pohani věřili ve více bohů a nechodili do žádného kostela. Čili dá se to, ale pokud se prohlašuju za křesťana, tak pro mě ten kostel, by se dalo říci, je jakoby takovou čerpací stanicí. Jako kdyby jste se zeptali: mohu mít auto a netankovat? Můžeš, ale zůstane ti sedět v garáži.

"Veľkou vinou človeka nie sú hriechy, ktorých sa dopúšťa, lebo pokušenie je obrovské a sila človeka je nepatrná. Veľkou vinou človeka je, že sa v každej chvíli môže obrátiť, a neurobí to." Rabi Bunam (Ch. v., str. 498)

"Ak si budeš pamätať na svoje dobré skutky, bude ti to prekážať vykonávať ďalšie." L.N.Tolstoj

"Najprv musíme vedieť, čo Kristus učil, potom to musíme žiť. " Erazmus Rotterdamský

Max Kašparů:

Niekto hovorí: zvyk je železná košeľa.Ja pridávam: zlozvyk oceľová.

ďaľšia strana

Bl. Matka Terézia z Kalkaty:
"Boh je priateľom mlčania. Všimnite si, že príroda, stromy, rastliny a kvety rastú v tichu. Všimnite si, ako sa nebo, slnko a mesiac nečujne pohybujú. Aj my potrebujeme byť ticho, aby sme sa mohli dotknúť duše."
"Nazdávam sa, že politici strávia málo času na kolenách. Som si istá, že by boli lepšími politikmi, keby to robili..."
"Ľudstvo umiera na nedostatok lásky a vzájomnej úcty. Nikto nemá na nikoho čas, iba na seba."
"Po celom svete je hrozné utrpenie, obrovský hlad po láske. Vnesme teda modlitbu do svojich rodín, prineste ju svojim malým deťom. Naučte ich modliť sa. Dieťa, ktoré sa modlí, je šťastným dieťaťom. Rodina, ktorá sa modlí, je zjednotenou rodinou. Počujem o toľkých rozpadnutých rodinách a pýtam sa ich: „Prečo prišlo k rozpadu?“ Myslím si, že preto, lebo sa nikdy spoločne nemodlili. Nie sú jedno v modlitbe pred Pánom."
"Nedovoľ, aby sa v tvojom živote tak rozmnožili starosti, že pre ne zabudneš na radosť, ktorú dáva zmŕtvychvstalý Kristus."

"Človek sa stáva tým čo očakáva. Kto očakáva smrť, stane sa jej synom a smrť prináša. Kto očakáva Pána, získa jeho vlastný život, život Syna Otca."

"Byť spokojný s málom a veľa si užívať je umenie a šťastie len skutočne slobodných ľudí." Phil Bosmans

"Nájdi si čas rozjímať: je to zdroj sily. Nájdi si čas milovať: je to pravá radosť. Nájdi si čas byť šťastný: je to hudba duše."

Írske požehnanie
„Kiež všetky tvoje cesty vedú k cieľu. Kiež ti vietor vždy fúka iba do chrbta. Kiež slnečné lúče vždy ohrievajú tvoju tvár a dážď jemne padá na tvoje polia. A kým sa stretneme znova, nech ťa Boh drží vo svojich dlaniach.“

Jablko

Štvorročný Jožko bol na návšteve u starých rodičov. Starý otec sedel v obývačke zabratý do čítania. Jožko prišiel k nemu s jablkom v ruke a niečo mu povedal. Starý otec ani poriadne nevnímal, čo mu Jožko vraví, a vzal od neho jablko, ktoré mu podával.
Pretože si myslel, že mu to stará mama poslala na olovrant, vzal ho a s chuťou začal jesť. Oči ani neodtrhol od knihy, na Jožka sa ani nepozrel. Keď mu už v ruke zostal posledný kúsok, Jožko nesmelo povedal: „Ale, dedko, nechcel som, aby si to zjedol. Ja som len chcel, aby si z neho vybral červíka.“
Aké dôležité je naučiť sa druhým venovať pozornosť a počúvať ich. Niekedy sa pritom dozvieme naozaj zaujímavé a dôležité informácie.
Uvažovali ste niekedy nad tým, prečo nám Boh stvoril dve uši a len jedny ústa? Čo nám tým chcel povedať?

Prečo bol pri jasličkách osol a vôl

Kým Jozef a Mária putovali do Betlehema, jeden z anjelov zvolal všetky zvieratá, aby spomedzi nich vybral tie najvhodnejšie, ktoré by Svätej rodine poslúžili v maštali. Ako prvý sa, pochopiteľne, prihlásil lev: „Len kráľ je hoden slúžiť Kráľovi sveta,“ zavrčal. „Postavím sa pred vchod a roztrhám každého, kto by sa chcel k malému Ježišovi čo i len priblížiť!“ „Si príliš hrubý,“ odmietol ho anjel. Hneď nato sa k anjelovým nohám priplichtila líška. S nevinným pohľadom začala presviedčať: „Istotne budem najužitočnejšia. Každé ráno ukradnem pre Božieho Syna najlepší med a mlieko. Aj Mária a Jozef sa budú mať pri mne dobre. Každý deň im prinesiem mladučkú sliepku.“ „Ty si príliš nepoctivá,“ namietol anjel. Po týchto slovách predstúpil pred anjela páv a rozprestrel svoj nádherný chvost. Zamával mu pred očami svojím dúhovo sfarbeným perím a vyhlásil: „So mnou sa aj obyčajná stajňa zmení na kráľovský palác, aký by im mohol závidieť i Šalamún!“ „Ty si zas príliš pyšný,“ namietol anjel. Zvieratá predstupovali pred anjela jedno za druhým a vychvaľovali svoje najväčšie prednosti. Márne. Anjelovi sa ani jedno z nich nepozdávalo. Napokon si všimol osla a vola. Pracovali na poli roľníka, ktorý býval neďaleko betlehemskej maštale. Anjel na nich zavolal: „A čo môžete ponúknuť vy?“ „Nič,“ odpovedal osol a skromne sklopil dlhé uši. „My sme sa nič iné nenaučili, len pokorne a trpezlivo pracovať. Všetko ostatné nám prináša len údery palicou.“ Vôl, ktorý ani len oči nezdvihol od zeme, však nesmelo namietol: „Z času na čas by sme možno mohli odháňať muchy svojimi dlhými chvostami.“ Anjel sa konečne spokojne usmial: „Práve vás som potreboval!“

Prečítajme Bibliu za rok

Misie 2018

Anjelské hlasy

Modlitby otcov

Fotočriepky nielen z farnosti

1197574898_002.jpg

Žilinská diecéza

Liturgický kalendár

jún 2018
poutstštpisone

Koľko je vás práve u nás?

Práve tu je 7 návštevníkov a žiadni členovia on-line